Карта сайту

Відбувся круглий стіл на тему «Пошук шляхів фінансування підприємницьких ініціатив»

27.04.2017

26.04.2017 Департаментом адміністративних послуг та споживчого ринку Харківської міської ради спільно з науково-дослідним центром «Економічні проблеми розвитку підприємництва в Україні» ХДУХТ під егідою Академії економічних наук України, в межах реалізації Програми підтримки розвитку підприємництва у м.Харкові на 2012-2017 роки, проведено круглий стіл на тему «Пошук шляхів фінансування підприємницьких ініціатив».

В обговоренні взяли участь представники Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку Харківської міської ради, професорсько-викладацький склад ХДУХТ, аспіранти, студенти.

Учасники круглого столу обговорили питання щодо створення максимально комфортного бізнес-середовища та сприятливого клімату для залучення інвестицій та фінансового забезпечення розвитку малого бізнесу. Поліпшення умов ведення бізнесу, підтримка підприємницької ініціативи громадян, стимулювання інвестиційної та інноваційної активності суб’єктів малого та середнього підприємництва, зміцнення їх фінансового стану у цілому здатні надати нові імпульси для виведення вітчизняної економіки з кризи. 

Особливу увагу під час дискусії було приділено пошуку альтернативних традиційним джерелам фінансування, а саме грантової підтримки з боку низки європейських фондів та програм. Потужними програмами Європейського Союзу у сфері підтримки малого та середнього бізнесу (МСП) є програми: Єврокомісії з досліджень та інновацій Горизонт – 2020, «Конкурентоздатність підприємств малого та середнього бізнесу (COSME)», «Креативна Європа», EU4BUSINESS як продовження розпочатого довготривалого проекту «Підтримка України з боку ЄС у відновленні економіки» (EU SURE); доступ до Європейської мережі підприємств ENN/Enterprise Europe Network. Було обговорено широкі можливості вказаних та низки інших програм (Eurostars, програми USAID – Агентства США з міжнародного розвитку) для їх учасників: матеріальні (промислове обладнання й устаткування, сировину та матеріали), фінансові (валютні ресурси), інтелектуальні (ноу-хау, технології), трудові (висококваліфікованих спеціалістів), інформаційні (консалтинг, тренінги, програми навчання). Також це можливості: подорожування, тобто на власні очі побачити європейські можливості, у тому числі у сфері бізнесу; охоплення нових аудиторій, тобто пошук партнерів; доступ до розгалуженої мережі контактів – знайомства з новими постачальниками та споживачами; обмін практичними навичками.