Карта сайту

Забезпечення інформаційної й організаційної підтримки бізнес-структур: дії самоврядування міста Харків

28.02.2019

27.02.2019 Департаментом адміністративних послуг та споживчого ринку ХМР спільно з науково-дослідним центром ХДУХТ «Економічні проблеми розвитку підприємництва в Україні» під егідою Академії економічних наук України в межах реалізації Програми підтримки розвитку підприємництва у м. Харкові на 2018-2022 роки було проведено круглий стіл на тему: «Забезпечення інформаційної й організаційної підтримки бізнес-структур: дії самоврядування міста Харків».

Учасники круглого столу обговорювали проблеми інформаційної та організаційної діяльності органів місцевого самоврядування м. Харкова у сфері підтримки бізнес-структур. Було підтримано загальну тезу Роберта Кіосакі: «Інформація, на відміну від ресурсів, задумана, щоб нею ділились». У доповідях було відмічено традиційну форму комунікації органів місцевого самоврядування з громадськістю, у тому числі бізнес середовищем, таку як паперові друковані інформаційні матеріали, які є дуже ефективним засобом інформування, але на сьогодні не достатньо користується попитом, тому муніципальна практика в сучасному інформаційному суспільстві стрімко поширюється та утверджується як ідея електронного врядування, тобто способу організації діяльності влади за допомогою внутрішніх та зовнішніх інформаційних мереж.

Інтернет як засіб інформаційної комунікації несе низку безперечних економічних, соціальних, політичних та технічних переваг. Саме веб-сайт органу влади є комунікативною основною, яка пов’язує його з отримувачами адміністративних послуг, тобто з громадою, представниками бізнес-середовища. Існування офіційного сайту створює потужні та вагомі технічні та адміністративні переваги для органу місцевого самоврядування, які здатні принципово змінити саму ідеологію надання інформаційної й організаційної підтримки бізнес-структур.

Було обговорено досвід функціонування веб-сайту «Підприємництво та споживчий ринок міста Харкова», який було створено з метою інформування представників бізнес-структур, громадян, потенційних інвесторів про позитивні тенденції та перспективи розвитку підприємництва в місті Харкові. Забезпечення подальшої роботи, підтримка в актуальному стані та інформаційне наповнення, удосконалення і редизайн веб-сайту «Підприємництво та споживчий ринок міста Харкова» сприятиме формуванню позитивного бізнес-середовища міста.

На розгляд представників круглого столу було також представлено результати роботи з розвитку і підтримки в актуальному стані електронних сервісів «Бізнес-навігатор» та «Допомога підприємцю», які працюють з метою інформаційної підтримки підприємців. Для популяризації та пропаганди підприємницької діяльності проводяться заходи щодо висвітлення позитивного досвіду ведення підприємницької діяльності успішними підприємцями.

Щодо організаційної підтримки суб’єктів малого та середнього підприємництва, то їх залучення до міжнародних ділових зустрічей, переговорів, конференцій, семінарів, форумів, участі у міжнародних виставках, ярмарках, чемпіонатах та включення до складу делегацій щодо відвідування іноземних держав сприяє експортній орієнтації підприємницьких структур та їх адаптації до міжнародних ринків. Сприяння розвитку малого і середнього бізнесу відбувається також шляхом надання консультацій, семінарів та тренінгів підприємцям-початківцям в Консалтинговому центрі Харківського міського центру зайнятості, який співпрацює з Департаментом.

Недостатньо високій рівень кваліфікації підприємців, відсутність спеціальних знань у сфері бізнес-освіти, неефективний менеджмент знижують конкурентоспроможність бізнесу, погіршують його якість. Тому це один із важливих напрямів Програми, реалізація якого передбачає пропаганду і популяризацію підприємницької діяльності у місті, інформаційну підтримку започаткування та ведення бізнесу, удосконалення системи консультативних послуг для підприємців тощо. З метою залучення до підприємницької діяльності безробітних та молоді, проводяться заходи, спрямовані на професійну підготовку, перепідготовку та підвищення їх кваліфікації для ведення підприємницької діяльності. 

Підсумком дискусії учасників круглого столу стало чітке усвідомлення присутніх щодо необхідності активізації інтерактивної функції, тобто можливість фіксації думки підприємців або можливість залучення підприємців до наповнення веб-сайту. У «співавторстві» адміністратора та користувача не менше від самих користувачів зацікавлена місцева влада, адже це – шанс взяти на озброєння цікаві ідеї та отримати цінні поради, шанс порозумітися з реальними підприємцями, що стоять за віртуальною спільнотою.