Завдяки зручному географічному положенню Харків протягом століть нарощував економічну міць і розвивав систему транспортних комунікацій. Сьогодні він є дуже великим транспортним вузлом: важливі залізничні колії та автомагістралі ведуть до багатьох великих індустріальних центрів, розташованих як в Україні, так і за її межами. Загальна протяжність міських доріг (без урахування внутрішньоквартальних та окружної) – 1500 км.
Через Харків проходять автомагістралі
М-03 (Київ-Харків-Довжанський)
М-26 (Харків-Сімферополь-Севастополь)
М-27 (Харків-Щербаківка).
М-19 (Сумська вулиця Київ-Харків)
М-2 (Полтавський Шлях Харків-Сімферополь)
М-19 (Мереф’янське шосе Харків-Ростов-на-Дону)
2Р31 (проспект Героїв Харкова Харків-Суми)
Автобусні перевезення
Міжміські та внутрішньообласні пасажирські перевезення здійснюють Центральний автовокзал № 1 (Полтавський, Красноградський, Ізюмський напрямки) і автостанція № 2 (Сумський напрямок).
За міжнародними маршрутами автобуси отправляються з Центрального автовокзалу № 1, автостанції № 4, № 3, № 2.
Залізничне сполучення
Харків – вузловий центр залізничного сполучення Східної України, що зв'язує шість суміжних областей і забезпечує транспортні зв'язки з іншими державами.
Мал. Карта-схема автомобільних та залізничних доріг Харківськой області
Від залізничних станцій Харків-Балашовський, Харків-Левада електропоїзди відправляються по приміських маршрутах. Крім електропоїздів, на приміських маршрутах в останні роки впроваджується новий вид транспорту – комфортабельні рейсові автобуси.
Приміський термінал є і на вокзалі Харків-Пасажирський.
Міський транспорт
Харківський метрополітен, який був відкритий 23 серпня 1975 року, займає друге місце в Україні за протяжністю ліній і кількістю перевезених пасажирів. У Харкові три лінії метрополітену: Холодногірсько-Заводська, Салтівська та Олексіївська, які пов'язують окраїнні райони міста з центром. Загальна протяжність ліній метрополітену – 38,7 км, на яких розташовано 30 станцій (у 2010 році до Дня міста була відкрита станція «Олексіївська», у 2016 році – станція «Перемога»).
За січень-липень 2018 року Харківським метрополітеном перевезено 127 млн. пасажирів, що на 4,5% більше обсягу відповідного періоду минулого року. Трамваями скористалися 69 млн. пасажирів (більше на 16,2%), тролейбусами – 79,4 млн. пасажирів (менше на 2,3%).
Мал. Схема ліній Харківського метрополітену
Повітряні перевезення
Аеропорт м.Харкова розташований в південній частині міста, в 12 км від центру. Був введений в експлуатацію в 1932 році, з 1995 року має статус міжнародного. Аеропорт «Харків» здійснює відправку і прийом пасажирів, вантажів, пошти і забезпечує виконання польотів і обслуговування повітряних суден, що належать вітчизняним і зарубіжним авіакомпаніям.
З аеропорту здійснюються рейси вітчизняних авіакомпаній до Варшави, Київа, Киттиля, Мінсьук, Стамбулу, Тель-Авіву, Хургади, Шарм-Ель-Шейху.
Мал. Аеронавігаційна карта Харкова
Проведення в Україні і в Харкові фінальних матчів «Євро-2012» дала імпульс розвитку транспортної інфраструктури в цілому, і аеропортової, зокрема. Заходи, проведені в ході реконструкції, дозволили збільшити пропускну здатність Міжнародного аеропорту Харкова і приймати літаки класу «Боїнг-737».
За січень-липень 2018 р. з аеропорту м.Харкова транспортною авіацією відправлено 276,8 тис. пасажирів (на 19,9% більше, ніж за січень-липень 2017 р.), у т.ч. у міжнародному сполученні – 219,1 тис. (на 20,7% більше); прибуло 267,9 тис. пасажирів (на 21,5% більше, ніж у січні-липні 2017 року), у т.ч. у міжнародному сполученні – 212,4 тис. (на 23,5% більше).
Телекомунікаційний зв'язок
У Харкові Ви зможете користуватися мобільним телефоном стандарту GSM, CDMA і 3G. Оператори мобільного зв'язку «Київстар», «МТС», «Лайф» і «Білайн» працюють в стандарті GSM1900, 1800 і 900; «People net» і «Utel» пропонують послуги зв'язку в стандарті 3G.
Поштові послуги в Україні надає компанія «Укрпошта».