У ньому беруть участь міністр соціальної політики України Андрій Рева, перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов, уповноважена з прав людей з інвалідністю при Кабінеті міністрів України Раїса Панасюк, керівництво області. В рамках заходу заплановано кілька дискусій: «Інклюзивне працевлаштування як індекс сталого розвитку бізнесу в Україні», «Законодавчі аспекти працевлаштування людей з інвалідністю».
Андрій Рева зазначив, що перший такий бізнес-форум проходить у Харкові, бо місто є інтелектуальною столицею країни, у якому впроваджують новаторські підходи в сферах розвитку економіки та соціального захисту. За його словами, тема інклюзивного працевлаштування вкрай актуальна: над нею працюють всі структури Міністерства соціальної політики та уряд. Результатом цієї роботи стали два внесені до Верховної Ради законопроекти, які допоможуть вирішити багато проблем, пов'язаних із працевлаштуванням людей з обмеженими можливостями. Андрій Рева зазначив, що законодавча база в цій сфері повинна стати наближеною до норм права Європейського Союзу.
У свою чергу, Ігор Терехов висловив надію, що сьогодні на форумі будуть сформульовані пропозиції для Кабінету міністрів України. За його словами, перше, над чим потрібно працювати, – це виховання дітей в рівних умовах.
«У наших школах, дитячих садках створені інклюзивні групи. Але ми стикаємося з тим, що деякі батьки просять вчити дітей з обмеженими можливостями окремо від своїх дітей. Так не має бути. Це наша чітка позиція. Ми не повинні розділяти людей з інвалідністю і без. Також на минулій сесії міськради ми прийняли звернення до уряду з проханням, щоб профтехнічні навчальні установи перейшли до комунальної власності, і ми теж створимо там усі умови для навчання дітей з обмеженими можливостями», – зазначив Ігор Терехов.
Також він підкреслив, що вкрай важливо дати стимул роботодавцям, зацікавити бізнес у працевлаштуванні людей з інвалідністю. «Це основа основ. Коли у роботодавця будуть чіткі стимули, він розумітиме, що в цьому зацікавлений», – сказав Ігор Терехов.
І третя пропозиція, яку вніс перший заступник міського голови, – це психологічна підтримка людей з інвалідністю, зокрема, що постраждали в зоні АТО і яким потрібна нова робота і соціальна допомога.
У другій половині форуму працювали секції, на яких учасники обговорювали законодавчі норми і вимоги, теми ефективного підбору співробітників з інвалідністю, етики комунікації, створення умов праці та робочого місця, стереотипи сприйняття інвалідності, міфи і реалії інклюзивного працевлаштування тощо.