Рада підтримала усі три президентські проекти про допомогу бізнесу під час локдауну.
Верховна Рада підтримала три президентські законопроекти № 4429, № 4430 і № 4431 про соціальну підтримку громадян і бізнесу на період протиепідемічних заходів в цілому як закони.
Прем'єр-міністр окреслив ключові пропозиції для підтримки бізнесу, які будуть запроваджені у разі посилення карантинних обмежень:
- одноразова матеріальна допомога застрахованим особам у розмірі 8 тис. грн.
- одноразова матеріальна допомога юридичним особам з метою збереження робочих місць до 8 тис. грн.
- одноразова компенсація витрат юридичних осіб, понесених на сплату ЄСВ. Відповідна допомога надається тим бізнесам, чия діяльність буде призупинена у випадку посилення карантинних заходів. Сума одноразової компенсації буде розраховуватися як середнє значення сплачених сум ЄСВ за десять місяців.
- запровадження податкових канікул для 200 тисяч ФОПів першої групи, що звільняє їх від нарахування та сплати єдиного податку та єдиного внеску з грудня 2020 року до травня 2021 року.
- списання податкового боргу платникам податків у разі, якщо сукупний розмір боргу за усіма податками й зборами не перевищує 3060 грн та він непогашений станом на 1 листопада 2020 року.
- відтермінування на строк до одного року сплату податкових боргів громадян та самозайнятих осіб на суму до 6800 грн, які виникли до 1 грудня 2020 року.
- списання пені та штрафні санкції з податкових боргів, якщо вони будуть погашені протягом шести місяців після набуття чинності цього документу.
- збільшення втричі (з 1 020 грн до 3 060 грн) порогу податкового боргу, щодо якого податкова не вчинятиме заходи стягнення.
- звільнення від оподаткування матеріальної допомоги, яку громадяни та бізнес отримуватимуть від держави у зв'язку з посиленим карантином - матеріальна допомога не буде оподатковуватися ПДФО та податком на прибуток.
Законопроектом № 4429 пропонується виплата матеріальної допомоги працівникам, які можуть втратити частину заробітної плати або доходу, ФОПам, а також одноразова компенсація ЕСВ.
Нагадаємо, Мінцифра раніше повідомила про шість категорій КВЕД, які претендуватимуть на допомогу.
Законопроект № 4430 передбачає зміни до Податкового кодексу, зокрема щодо списання податкового боргу та податкових канікул.
Проект № 4431 передбачає зміни до Держбюджету-2020 і системно пов'язаний з попередніми, оскільки визначає джерело фінансування виплат.
Законопроекти ухвалені з урахуванням пропозицій Комітету, а також з техніко-юридичними правками. Зокрема, у разі подачі неправдивих відомостей, допомогу треба буде повернути в одиничному розмірі, а не в подвійному, як передбачалося у першій редакції проекту.
Джерело: http://chp.com.ua