Карта сайту

Складська нерухомість

30.11.2016

Історично Харків був одним з найбільших торгово-промислових центрів. Під час існування СРСР в місті були зосереджені найбільші підприємства оборонної та машинобудівної промисловості, що зумовило наявність в районах, наближених до центру, великих промислових зон. Після розпаду Союзу і спаду великих обсягів виробництв багато будинків цехів, складів і вся інфраструктура виявилися незайнятими, і зараз перейшли в розряд складської нерухомості.

За прийнятою класифікацією складські площі поділяються на кілька класів, в порядку зниження якості: «А», «В», «С» і «D».

Частка якісних складських приміщень становить лише близько 18%, які, як правило, побудовані компаніями-виробниками для власних потреб.
Основну масу пропозицій на ринку становлять приміщення заводів і виробничих баз. Більшість складів розташовані в промислових зонах Харкова, особливо в районі ХТЗ, Індустріальної, Диканівка, Основи, Баварії.

Сукупна пропозиція складських площ в Харкові і передмісті (в радіусі до 20 км від міста) становить близько 540 тис. кв. м.

Частка якісних складських приміщень становить лише близько 18%, які, як правило, побудовані компаніями-виробниками для власних потреб.

У Харкові діють два логістичних термінала. Перший термінал обслуговує чайну фабрику «Ахмад Ті» та інші підприємства холдингу, другий належить бельгійській компанії Ahlers logistic and Maritime Services. Термінал обслуговує компанію Philip Morris. Серед великих проектів, реалізованих в останні роки ‒ дистрибуційний центр «Клуб Сімейного Дозвілля» площею 12,8 тис. кв.м і складський комплекс корпорації «Бісквіт-Шоколад» площею 13,5 тис. кв.м, побудовані в сел. Солоницівка Дергачівського району.

Діючі професіональні склади:

Назва

Район розташування

Клас

Площа

Логістичний центр
«Клуб сімейного дозвілля»

п. Солоницівка

"А"

12 800

Логістичний центр
«Бісквіт-Шоколад»

п. Солоницівка

"А"

13 500

Офісно-складський комплекс «Харківелектро»

п. Васищево

"В", "С"

41 000 («В» - 11 400)

Складський комплекс
«Мобилис-Логістик»

Баварія

"В", "С"

 

Ліцензійний склад
«Нафта-Україна» ЛТД

смт. Комсомольське

"В"

16 000

Офісно-складський комплекс
«Лідер-класс» (ХЗТД)

Герцена

"В", "С"

70000 («В» - 20000)

Холодильний склад «Термос» (Дніпрометалсервіс)

п. Васищево

"В"

8 000

Складський комплекс
«Гонг»

Баварія

"В"

12 000

Офісно-складський
комплекс «Піраміда»

Олексіївка

"В"

7 770

Складський комплекс
«Тетра» (Дигма)

пос. Герцена

"В"

9 302

Складской комплекс
(Ahlers Logistik and
Maritime Services)

Залютино

"В"

10 823

Складський комплекс
«Логістик-сервіс»
(«Антарес»)

Олексіївка

"А"

4 200

Складський комплекс
«Хладопром»

ХТЗ

"В"

5 000

Складський комплекс

Іванівка

"В"

3 000

Складський комплекс
«Омега-Автопоставка»

п. Васищево

"В"

10 000

СТВ

п. Комунар

"В"

12 105

Склад

Холодна гора

"В"

10 000

Склад

Рогань

"В"

5 000

Аналіз попиту на сегменті оренди складських приміщень показав, що:
• збільшився попит на приміщення 1000-3000 кв.м;
• найбільшим попитом як і раніше користуються одноповерхові окремо розташовані будинки з автономною вхідною групою і прилеглою земельною ділянкою, з вирівняними статями, що витримують великі навантаження, висотою 5-7 м, які не потребують додаткових вкладень;
• за винятком поодиноких заявок від великих гравців ринку, активність спостерігалася з боку представників середнього і дрібного бізнесу;
• в окремих підсегментах спостерігається дефіцит складських площ. Як правило, це складські комплекси класу «В», а також спеціалізовані склади (зберігання фармацевтичної продукції, товарів зі спеціальними умовами зберігання, негабаритних товарів, с/г продукції, продуктів харчування).

Аналіз попиту на сегменті купівлі/продажу складських приміщень показав, що:
• більшість потенційних покупців цікавили однорівневі відокремлені приміщення з вантажно/розвантажувальною зоною, площею до 500 і 1000-3000 кв. м, розташовані в районах з гарною транспортною доступністю;
• попит формували в основному місцеві «гравці» ринку для власного використання;
• спеціалізація – склади для зберігання, добрив і насіння, фармацевтичних препаратів, світлотехніки, оргтехніки, лікеро-горілчаної продукції, продуктів харчування, а також с/г продукції;
• потенційних покупців, як правило, цікавлять вже готові для роботи приміщення, які не потребують подальших інвестицій.

Аналіз цінових показників

До основним ціноутворюючих факторів на ринку складської нерухомості відносяться: транспортна доступність (близькість до великих транспортних магістралей, зручні під'їзні шляхи, можливість маневрування великовантажного транспорту); стан приміщень; поверховість; наявність комунікацій; висота стель; наявність пандуса, залізничної гілки для здійснення розвантажувально-навантажувальних робіт; земельна ділянка; наявність автономного входу.