Український форум машинобудування та інжинірингу проходить сьогодні, 4 квітня, у готелі «Premier Palace Hotel Kharkiv».
У форумі беруть участь представники провідних підприємств країни – ДК «Укроборонпром», ДП «ФЕД», компанія «УПЕК», ПАТ «Турбоатом», ДП «Завод «Електроважмаш», Харківського тракторного заводу, компанії «Siemens Ukraine», Крюківського вагонобудівного заводу, а також Німецько-української промислової торгової палати, Офісу реформ Кабінету Міністрів України та інших провідних підприємств і організацій. Захід проходить за офіційної підтримки Харківської міської ради.
Як зазначив під час відкриття форуму перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов, Харків завжди був найбільшим промисловим центром країни. 2014-2015-ті роки стали для промисловості міста переломними, підприємствам потрібно було шукати нові ринки збуту, і з часом їм це вдалося. Зараз підприємства працюють динамічно, зокрема, Харківський тракторний завод збільшив обсяги продукції, що випускається, в порівнянні з минулим роком в 3,2 раза, Харківський підшипниковий завод – на 83%, ДП «ФЕД» – на 82%, Харківський завод підйомно-транспортного устаткування – більш ніж на 50%, ПАТ «Світло Шахтаря» – майже на 40%.
Перший віце-мер зазначив, що міська рада завжди надавала і надаватиме підприємствам свою підтримку, завдання міської влади – створити комфортні умови для життя і роботи харків'ян, щоб вони працювали на стабільних виробництвах і отримували гарну заробітну плату.
«Ми зацікавлені в тому, щоб промисловість розвивалася. Вся соціальна непрофільна сфера наших промислових підприємств була прийнята або сьогодні приймається на баланс міста Харкова. Крім того, багато підприємств, в тому числі оборонного комплексу, звільнені від земельного податку. Все це дозволяє підприємствам вивільнити оборотні кошти, які вони спрямовують на розвиток виробництва. Це, відповідно, дає їм можливість підвищити випуск продукції і заробітну плату робітників. На цьому форумі ми повинні намітити нові плани і завдання з розвитку промислового комплексу і знайти відповіді на ті питання, які підприємства можуть поставити перед міською владою», – зазначив Ігор Терехов.
Зазначимо, у рамках форуму пройдуть чотири сесії, на яких учасники обговорять перспективи розвитку галузі, стратегії розвитку, впливу глобалізації і цифрових технологій на галузь, світові тренди у машинобудуванні та інжинірингу, створення належного бізнес-середовища, визначать перспективні експортні ринки, можливості співпраці з вишами, залучення засобів для інвестицій в нові технології і модернізацію, а також розроблять план необхідних заходів щодо досягнення українськими машинобудівними та інжиніринговими підприємствами ділової досконалості та конкурентоспроможності на світовому рівні.