27 березня 2018 Департаментом адміністративних послуг та споживчого ринку ХМР спільно з науково-дослідним центром ХДУХТ «Економічні проблеми розвитку підприємництва в Україні» під егідою Академії економічних наук України, в межах реалізації Програми підтримки розвитку підприємництва у м.Харкові на 2018-2022 роки проведено круглий стіл на тему: «Бізнес – Міська влада – Університети: можливості співпраці за підтримки ЄС. Інтеграція заради розвитку».
Учасники круглого столу обговорили результати зустрічей з Представництвом ЄС в Україні, які було проведено напередодні в Харківській міській раді, де було презентовано ряд програм в різних напрямках, які Європейський Союз пропонує для реалізації.
Особливу увагу було приділено обговоренню напрямків співпраці між Україною та ЄС: програмам, проектам та інформаційним ресурсам. Було розглянуто ключові напрямки діяльності та досвід участі вітчизняних університетів, студентів, підприємців, представників влади у відомих програмах та проектах ЄС: загальних (ERASMUS+, HORIZON 2020, COSME, Creative Europe, UopenEU, EU Study Days), регіональних (EU4Business, ефективні муніципалітети, прикордонне співробітництво), проектах за пріоритетними напрямками в Україні (підтримка реформ у різних сферах, децентралізація – U-LEAD, Консультативна місія ЄС, енергоефективність, управління державними фінансами, підтримка та розвиток громадянського суспільства та незалежних ЗМІ тощо).
Для багатьох учасників круглого столу стало відкриттям, що більше сотні європейських фондів, які працюють на території України, надають безповоротну фінансову допомогу на розвиток уже існуючого бізнесу і на започаткування нового. Саме тому, були обговорені аспекти можливої співпраці бізнесу, Університетів та міської влади з метою залучення запропонованих Європою для України ресурсів для розвитку бізнесу.
Також окремим дискусійним питанням круглого столу було розміщення бізнесової пропозиції в Європейській мережі підприємств (ENN), яка відкриває перед вітчизняним бізнесом величезні можливості не лише зі знаходження партнерів у країнах ЄС, організації спільних зустрічей і партнерств, але й дозволяє трансфер (отримання) новітніх технологій і надає грантову допомогу на фінансування проектів кооперації в різних сферах. Тут у нагоді і може виявитись співпраця Університетів, які самостійно мають доступ до такої системи і розміщують свої наукові розробки, здійснюють трансфер технологій, допомога бізнесу – у намаганнях пошуку інвестора чи партнера за кордоном для виведення на ринок нової технологічної продукції чи послуг, влада – допомога у захисті прав інтелектуальної власності. Дана пропозиція отримала активний відгук представників студентства та молодих підприємців.