У тестовому режимі запрацював онлайн-сервіс Держлікслужби з отримання дозвільних документів, а саме – щодо ліцензування діяльності з виробництва та імпорту лікарських засобів, а також – роздрібної та оптової торгівлі. Одна серед найбільш затребуваних функцій Держлікслужби стала доступною для тестування представниками бізнесу: промисловими виробниками, аптечними закладами, імпортерами та дистриб’юторами.
Олайн-сервіс покликаний забезпечити оптимізацію процедури отримання ліцензій, зменшити кількість відмов через суб’єктивні технічні помилки, а головне – забезпечити більшу прозорість процесів та усунення ризиків корупції.
Проект реалізований у партнерстві Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками і Міністерства цифрової трансформації, за підтримки проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS».
Новий онлайн-сервіс сприятиме вдосконаленню процесу взаємодії бізнесу з Держлікслужбою щодо надання послуг з ліцензування від моменту подання заяв до видачі відповідного дозвільного документа, повідомляючи про стан розгляду заяв у режимі реального часу.
Наразі у тестовому режимі стануть доступними три онлайн-послуги з видачі ліцензії щодо провадження діяльності з: 1) виробництва (промислового), 2) імпорту (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) та 3) виготовлення лікарських засобів в умовах аптеки, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами.
Онлайн-сервіс доступний на порталі Держлікслужби за лінком: http://e-services.dls.gov.ua/, через вхід до особистого кабінету. Доступ до кабінету здійснюється лише за допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП/КЕПу) однаково для фізичних та юридичних осіб. Зручним сервіс буде як для заявників, які вперше отримуватимуть ліцензію, так і для наявних ліцензіатів, які отримали ліцензію раніше
За допомогою нового онлайн-сервісу користувачі кабінету матимуть можливість:
- подати заяву на отримання ліцензії на здійснення діяльності або анулювати її;
- створити чи закрити аптеку (аптечний склад);
- розширити або звузити вид діяльності та перелік лікарських форм;
- внести зміни чи доповнення до переліку лікарських засобів, які імпортуються, та до форм випуску лікарських засобів;
- змінити уповноважену особу, контрактних виробників та інформацію про фахівців.
Формат подання заяв та супровідної документації зберігається доступним на вибір – як онлайн, так і у паперовому вигляді.
У найближчих планах передбачено розширення послуг онлайн-системи Держлікслужби, а саме: розроблення та впровадження переліку онлайн-послуг щодо видачі висновків про якість ввезених до України лікарських засобів та відповідність медичного імунобіологічного препарату вимогам державних і міжнародних стандартів.
Проект реалізовано у співпраці з Фондом Східна Європа.
Джерело: сайт Міністерство та Комітет цифрової трансформації України