Карта сайту

Відбувся мітинг з нагоди Всесвітнього дня авіації та космонавтики

12.04.2018

Сьогодні 12 квітня на вул. 23 Серпня, біля каменя, закладеного до 50-річчя від дня польоту в космос першого космонавта Юрія Гагаріна проведено мітинг з нагоди Всесвітнього дня авіації та космонавтики. 

У заході взяли участь ветерани харківських підприємств, які зробили внесок у розвиток космонавтики, представники громадських організацій, курсанти, кадети, студенти, школярі. 

Учасники мітингу відзначили внесок України і, зокрема, Харкова в світовий розвиток ракетно-космічної галузі. За словами голови Громадського координаційного комітету «Харків ракетно-космічний» Геннадія Тупала, Харків зумів створити унікальну систему роботи в цьому напрямку.

«На космос почали працювати 32 наших підприємства! Перший супутник, який сповістив людство про прорив у комічний простір, вийшов на орбіту завдяки ракеті, яка працювала на системі управління, виготовленій заводом «Комунар». Гагарін і всі космонавти після нього літали в космос на комунарівських системах! Практично всі ракети в Радянському Союзі оснащувалися нашими підприємствами. В даний час багато заводів, інститути ломляться від експонатів, але хто про це знає? А це був час зародження величної епохи! Тому наша мета – створити місце, де показувалася б космічна слава міста Харкова», – зазначив Геннадія Тупало.

Депутат Харківської міської ради Габріел Михайлов повідомив – «Харків дав світу чимало фахівців в області космонавтики і зробив величезний внесок в те, щоб перший штучний супутник Землі потрапив на орбіту, а перша людина – у космос. Сьогодні ми з ветеранами та молоддю намагаємося донести пам'ять про ці славні сторінки історії до всіх харків'ян», і вручив грамоти активістам комітету «Харків ракетно-космічний».

Довідка. День космонавтики був встановлений в СРСР 9 квітня 1962 року, а міжнародний статус отримав у 1968 році на конференції Міжнародної авіаційної федерації. З 2011 року носить ще одну назву – Міжнародний день польоту людини в космос, оскільки саме 12 квітня 1961 року Юрій Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі.

Свій внесок у розвиток космічної галузі зробили 32 підприємства Харкова, серед яких – НВП «Хартрон», ДНВП «Об'єднання «Комунар», Харківський приладобудівний завод ім. Т.Шевченка, Харківський завод електроапаратури, Науково-дослідний інститут радіовимірювань, Радіоастрономічний інститут Національної академії наук України та ін. Деякі з них і зараз продовжують працювати для потреб космічної галузі.

Джерело: офіційний сайт Харківської міської ради, міського голови, виконавчого комітету