Карта сайту

«Забезпечення сталого розвитку економіки Харківщини: інтеграція влади, освіти, науки та підприємництва»

01.10.2018

28.09.2018 р. Департаментом адміністративних послуг та споживчого ринку ХМР спільно з науково-дослідним центром ХДУХТ «Економічні проблеми розвитку підприємництва в Україні» під егідою Академії економічних наук України в межах реалізації Програми підтримки розвитку підприємництва у м. Харкові на 2018-2022 рр.  було проведено круглий стіл на тему «Забезпечення сталого розвитку економіки Харківщини: інтеграція влади, освіти, науки та підприємництва».

Під час круглого столу дискусія велась навколо низки проблем в економіці Харківщини, вирішення яких спрямоване на подолання бідності шляхом ефективної зайнятості населення, підвищення вартості робочої сили, розвитку підприємницької активності населення, підвищення соціальних стандартів і гарантій, надання необхідної соціальної підтримки вразливим групам населення з боку влади, бізнесу, громадськості. Визнано, що усі зазначені проблеми та шляхи їх вирішення є зрозумілими, визначаються також як загальнодержавні у Стратегії сталого розвитку України до 2030 р., та можуть бути вирішені у партнерстві означених зацікавлених сторін.

Окрему увагу було приділено такій важливій складовій формування дієвого партнерства як довіра. За сучасних умов дане явище стає актуальним, що передусім пов’язано з проявом довіри до місцевих органів влади, в межах всієї територіальної громади. За визнанням останніх опитувань соціологів українці не довіряють своїй владі й рівень довіри падає. Найбільшою довірою населення користуються лише місцеві органи влади. Виходячи з загальновідомого твердження: «Довіра займає проміжну позицію між знанням і незнанням та є передумовою відносин обміну в сучасному суспільстві», основними діями влади повинні бути реальні заходи щодо виконання завдань Програми підтримки розвитку підприємництва на 2018-2022 роки у напрямку активізації роботи щодо створення сприятливих умов для стимулювання підприємницької ініціативи, удосконалення нормативно-правової бази для започаткування та ефективного ведення підприємницької діяльності, впровадження нових фінансово-економічних та організаційних технологій підтримки розвитку підприємництва, тому числі малого, удосконалення системи консультативних послуг для підприємців, підтримки ділової та інвестиційної активності та інших. 

Особливу увагу було приділено обговоренню пріоритетних напрямів ефективної інтеграції влади, освіти, науки та підприємництва з метою забезпечення сталого розвитку економіки Харківщини: з боку органів місцевого самоврядування – продовження відкритого діалогу та створення умов щодо стимулювання спільної науково-дослідної співпраці університетів, влади та бізнесу; з боку бізнесу – формування діалогу з університетами та владою щодо нагальних потреб, націлених на потреби ринку праці, а також спільну розробку та впровадження затребуваних освітніх програм та ініціатив залучення студентів до практичної підприємницької діяльності, та безпосередніх ініціатив щодо участі у розробці та реалізації програм розвитку підприємництва у місті; з боку університетів – активне залучення експертів та спеціалістів із бізнесу до освітнього процесу, взаємодія з органами влади щодо активізації пропаганди підприємницької активності у місті Харкові.