Акт дружби між виконкомом Харьківської міської ради і Радою муніципалітету м. Болоньї підписано 5 серпня 1966 р.
Населення: 388 367 чоловік (2016)
Мова: італійська
Територія міста: 140,9 кв. км.
Релігія: католики (понад 84 %), протестанти, мусульмани, юдеї
Географічне положення
Місто розташоване в родючій долині біля підніжжя Північних Апенін на перехресті важливих шляхів, це головне місто однойменної провінції і адміністративний центр регіону Емілія-Романія. З півночі на південь проходить залізниця, яка з’єднує Центральну Європу зі столицею Італії Римом. А з заходу на схід пролягає стародавня магістраль Віа Емілія.
Економіка
Сучасна Болонья – великий адміністративно-господарський, культурний та науковий центр Італії. Місто має добре розвинену промисловість. Одне зі значущих підприємств міста - завод «САБІЕМ», продукція якого – ліфти – експортується в десятки країн світу. Тут багато підприємств з переробки сільськогосподарської сировини та виробництва харчових продуктів, млини, цукрові, винокурні, олійницькі, консервні заводи, сироварні, підприємства, які виготовляють різноманітні макаронні вироби, джутові фабрики та ін. У Болоньї функціонує постійний Болонський ярмарок, де експонують вироби італійських та зарубіжних фірм.
Історичні пам'ятки, культура, спорт, дозвілля
Болонья – місто музеїв, старовинних палаців та інших архітектурних пам’яток різних історичних епох, як, наприклад, церква Сан-Доменіко з чудовими скульптурами Мікеланджело та гробницею роботи Нікколо Пізано. У Болоньї народився італійський архітектор Аристотель Фіораванті, який спорудив один зі значних пам’ятників російської архітектури - Успенський собор у Кремлі. У сучасній Болоньї також збереглися творіння цього талановитого будівничого.
Освіта
Болонья - важливий освітній та культурний центр Італії. Гордість Болоньї – університет, один з найстаріших у Європі (заснований у 1088 р.), тому за Болоньєю закріпилася назва «дотта» - «учена».
Побратимські відносини
Протягом тривалого часу відбувалися щорічні обміни офіційними делегаціями, туристичними групами. Обмін ідеями і людьми відбувався в найрізноманітніших галузях: від освіти й культури - до медицини й навчання принципам управління, від підприємництва й торгівлі - до спорту. Взаємовигідні партнерські стосунки з італійськими підприємствами склалися на той час у таких харківських підприємств, як «Харківкомунпромвод», «Електроважмаш», виробничий кооператив «Інструмент» та ін. У вересні 1992 р. Спілка підприємців Харківської області направила своєму представництву в Болоньї перелік товарів, що їх харківські бізнесмени готові були експортувати до Італії. Оплата за них здійснювалася у формі бартера, тобто товарами широкого вжитку та продуктами споживання.
Регулярно проводилися Дні Харкова в Болоньї і Дні Болоньї в Харкові, під час яких відбувався активний культурний обмін: вернісажі харківського декоративно-прикладного мистецтва, концерти артистів ХАТОБу, найкращих художніх колективів Харкова в Болоньї, художні вистави, виступи болонського театру масок та популярних рок-музикантів з Болоньї в Харкові тощо.