Уряд презентував онлайн-платформу «Дія.Бізнес», призначену для підприємців. Як вона працює? Які функції пропонуються? Чи справді сайт буде корисний для бізнесменів?
Заступниця міністра цифрової трансформації Валерія Іонан 28 лютого п.р. представила сайт «Дія. Бізнес», призначений для майбутніх та досвідчених підприємців. Сайт збирає в одному місці відповіді на найбільш поширені питання підприємців.
Зокрема, там можна переглянути таке.
- Каталог бізнес-ідей із зручними шаблонами, перелік юридичних документів для відкриття бізнесу через проходження тесту.
- Онлайн-сервіси та програми підтримки для підприємців.
- Довідник підприємця, створений на основі матеріалів профільних державних органів та провідних компаній України.
- Історії успіху простих людей, які почали власну справу.
- Консультації з фахівцями за допомогою відеомесенджера. Теми ‒ систематизація бізнес-процесів, фінансове управління, взаємодія з державою, психологія бізнесу, HR, маркетинг та продажі. Цей блок запрацює наприкінці квітня п.р.
Ідеологом створення порталу стало Міністерство цифрової трансформації, поставивши перед собою мету трансформувати життя людей, інституції та бізнес на краще за допомогою цифрових технологій.
З метою сприяння розвитку малого і середнього підприємництва найближчим часом буде запущений портал державних онлайн-послуг «Дія». Уже тестується перша послуга: відкриття і закриття ФОП.
Відповідно до світової статистики, 80% малого бізнесу закривається в перший рік роботи, 50% від решти — через п'ять років.
«Долиною смерті» називається період, коли підприємець зіштовхується з різними кризами одночасно, наприклад, з кризою масштабування та кризою бізнес-моделі. При цьому середній вік українського підприємця − 45 років для чоловіків і 43 роки для жінок. Лише 16% ‒ це молоді підприємці у віці 18-35 років. Мінцифра прагне створити для них інформаційну екосистему.
У підприємців з'явиться екосистема
«Підприємці стикаються з різними викликами, – пояснює Валерія Іонан. − Ми говоримо про оподаткування, певні регуляторні політики, відсутність достатньої освіти для підприємців. Така освіта повинна починатися із шкільної парти, продовжуватися в університеті і потім бути доступною для всіх охочих у будь-якому віці.
У нас є проблема кадрового голоду, яка сильно зачіпає підприємців. Коли у вас є бізнес, дуже важко одному поставити його на правильний потік. Для цього необхідна команда. Спробуйте знайти класного маркетолога у Вінниці, фінансиста в Житомирі чи просто гарного менеджера з продажів у певному регіоні. Для багатьох це складне завдання.
Таку екосистему потрібно побудувати, тому Мінцифра в найближчі кілька років сконцентрується на цьому».
Зокрема, міністерство планує створити консалтинг-зони для підприємців.
Це будуть фізичні місця, куди кожен підприємець зможе звернутися та отримати консультацію з одного з 12 напрямків: від валідації бізнес-ідеї до фінансового менеджменту, маркетингу, пошуку фінансування та юридичної підтримки.
Місто Харків стане першим містом в Україні, де буде відкрита така консалтинг-зона.