20.12.2018 Департаментом адміністративних послуг та споживчого ринку ХМР спільно з науково-дослідним центром ХДУХТ «Економічні проблеми розвитку підприємництва в Україні» під егідою Академії економічних наук України в межах реалізації Програми підтримки розвитку підприємництва у м.Харкові на 2018-2022 роки було проведено круглий стіл на тему: «Відкритість влади та бізнесу для освіти і науки: підсумки року».
Учасники круглого столу обговорювали сучасні тренди і виклики суспільства щодо прозорого впливу влади та бізнесу на формування якісного професійного академічного середовища. Університети повинні стати майданчиком для обміну досвідом у сфері сталого розвитку між представниками бізнесу та влади, реалізації спільних проектів та формування якісного освітнього продукту. Сучасна економічна освіта повинна надавати фахівцям знання з володіння тайм-менеджментом, іноземною мовою, основ програмування, командного співпрацювання, розвитку власного емоційного інтелекту, а також вміння працювати з великими інформаційними масивами та базами даних, знання вимог міжнародної сертифікації та процедур її проходження вітчизняними підприємствами.
Присутні на засіданні круглого столу одностайно погодились з загальним висновком, що закладам вищої освіти необхідно впорядковувати свої освітньо-професійні програми відповідно до потреб економіки та ринку, бізнесу впроваджувати досвід провідних HR-практик і технологій та поширювати можливості практичної підготовки студентів, а органам міської влади створювати умови для самореалізації учасників освітнього процесу та підтримки конкурентоспроможності українських підприємств.
Було обговорено результати функціонування електронного сервісу «Допомога підприємцю», який розміщено веб-сайту «Підприємництво та споживчий ринок міста Харкова», що працює у сфері надання послуг з консультування підприємців м.Харкова з питань підприємницької діяльності. Науковці науково-дослідного центру ХДУХТ протягом року двічі на тиждень надають он-лайн консультації і допомогу підприємцям в розробці бізнес-планів, організаційних схем і технологій ведення бізнесу, інвестиційних проектів з урахуванням міжнародних стандартів, відповідають на питання у галузі стандартизації, сертифікації, експорту продукції до інших держав, маркетингового дослідження ринку, вибору держави-отримувача продукції.
Окрему увагу було приділено обговоренню основних реалій сьогодення, які вимагають від науковців, освітян, влади та підприємців вирішувати нові завдання, пов’язані з євроінтеграційними процесами, необхідністю підвищення конкурентоспроможності суб’єктів підприємницької діяльності та трансформації функцій міської влади у галузі освіти та економіки.
Підсумком дискусії учасників круглого столу стало чітке усвідомлення присутніх щодо необхідності створення потужної системи взаємодії, впровадження різних форм діалогу, що поєднає академічний простір, успішний бізнес та прозору владу.