Компенсація за втрату нежитлової нерухомості внаслідок війни
Якщо ви втратили нежитлову нерухомість через війну після 24 лютого 2022 року, подавайте заяву про відшкодування до Реєстру збитків через портал Дія.
Реєстр збитків розпочав прийом заяв за категорією А3.2 «Пошкодження або знищення нежитлового нерухомого майна». Це дозволить українцям у майбутньому отримати компенсацію за шкоду, заподіяну росією.
Хто може подати заяву
Заяви приймаються від власників та співвласників пошкодженого чи знищеного нежитлового майна. Якщо об’єкт має кількох співвласників, кожен подає заяву окремо.
Що потрібно для подання заяви
Заповніть форму на порталі Дія, відповідаючи на запитання та надаючи необхідну інформацію. Деякі дані автоматично підтягнуться з реєстрів, решту потрібно ввести самостійно.
Якщо майно не зареєстроване в Державному реєстрі речових прав (ДРРП), додайте:
- Заяву про реєстрацію в ДРРП;
- Рішення про відмову в реєстрації;
- Документ, що підтверджує набуття права власності, який подавався із заявою про реєстрацію.
Якщо проводилася оцінка пошкодженого чи зруйнованого майна (зокрема експертна), надайте документи, що підтверджують таку оцінку.
Додатково можуть знадобитися:
- Документи, що підтверджують витрати на ремонт (договір про виконання ремонтних робіт, рахунки, квитанції тощо), якщо ремонт проводився;
- Документ, що підтверджує наявність іншого громадянства (за наявності кількох громадянств);
- Документ, що підтверджує належність до певної підгрупи (військовий, медик, працівник критичної інфраструктури тощо), наприклад, службове посвідчення, трудовий договір, наказ.
Як подати заяву
Заповніть форму А3.2 «Пошкодження або знищення нежитлового нерухомого майна» на порталі Дія та додайте необхідні документи. За кілька хвилин ваша заява буде надіслана до міжнародного Реєстру збитків для обробки. Надалі її передадуть до компенсаційної комісії, яка розгляне заяву та призначить компенсацію.
Про проєкт
Послугу реалізують Міністерство цифрової трансформації України та Міністерство юстиції України в межах проєкту «Цифровізація для зростання, доброчесності та прозорості» (UK DIGIT), який виконує Фонд Євразія за фінансування UK Dev. Розвиток сервісу продовжується в межах швейцарсько-української Програми EGAP. Партнер проєкту UK DIGIT та виконавець програми EGAP — Фонд Східна Європа.