26.09.2019 Департаментом адміністративних послуг та споживчого ринку ХМР спільно з науково-дослідним центром ХДУХТ «Економічні проблеми розвитку підприємництва в Україні» під егідою Академії економічних наук України в межах реалізації Програми підтримки розвитку підприємництва у м.Харкові на 2018-2022 роки проведено круглий стіл на тему: «Розвиток інфраструктури підтримки підприємництва в місті Харкові».
Учасники круглого столу обговорювали питання розвитку інфраструктури підтримки підприємництва в місті Харкові та взагалі в Україні, яка забезпечує фінансову, матеріально-технічну, інформаційну, технологічну, консультативну, маркетингову, кадрову та освітню підтримку підприємців.
З метою підтримки підприємництва в місті Харкові постійно проводиться велика кількість заходів, таких як семінари-тренінги з актуальних питань ведення підприємницької діяльності, зустрічі з успішними підприємцями міста та регіону з метою популяризації бізнес-ініціатив, експрес-курси з ведення бізнесу для тих, хто бажає розпочати власну справу, інтернет-семінари для підприємців тощо, організованих як представниками міської влади, так і організаціями громадського сектору.
З метою обміну досвідом та підвищення ефективності роботи з підприємцями організована співпраця з інфраструктурами підтримки малого і середнього підприємництва інших міст України.
У Харкові на сьогодні працює понад 18 000 підприємств великого, середнього і малого бізнесу і більш ніж 100 000 фізичних осіб-підприємців, де зайнято понад 300 000 чоловік.
З метою покращення підприємницького середовища в місті функціонують Центр надання адміністративних послуг м.Харкова та його територіальні підрозділи в кожному районі міста. В адмінцентрах підприємці можуть отримати послуги з відкриття бізнесу, наприклад, консультації по вибору діяльності, підготовці, оформлення необхідних документів та декларацій дозвільного характеру для здійснення підприємницької діяльності, безпосередньо реєстрації бізнесу, отримання електронного цифрового підпису тощо.
Одну з доповідей було присвячено обговоренню діяльності бізнес-інкубаторів на базі закладів вищої освіти. У місті функціонують технологічний бізнес-інкубатор «Харківські технології», інноваційний «Еō Business Incubator», створений за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID на базі НТУ «ХПІ», бізнес-інкубатор YEP! на базі ХНУРЕ, в якому студенти та молоді вчені вчаться та створюють власні стартапи та впроваджують їх за підтримки Cisco, Deloitte, Lucky Labs, посольств Естонії та Ізраїлю, бізнес-інкубатор ХНУМГ ім. О.М. Бекетова та інші.
Окрім допомоги з боку міської влади, та інших вітчизняних суб’єктів інфраструктури підтримки підприємництва представники малого і середнього бізнесу мають можливість отримати інформаційну, консалтингову та фінансову підтримку у межах іноземних пропозицій.
Так, учасники круглого столу обговорювали ефективність допомоги підприємцям у рамках ініціативи ЄС «EU4Business», яка частково реалізується Європейським банком реконструкції та розвитку в Україні, спрямована на поліпшення бізнес-клімату в країні, підтримку і розвиток МСП. Представники малого і середнього бізнесу отримують технічну підтримку, консалтинг і навчальні програми у відповідності зі стандартами ЄС, що дозволяє компаніям серед іншого збільшувати виробництво і експорт своїх товарів. Харківські підприємці часто звертаються в регіональний офіс ЄБРР за підтримкою з питань розробки бізнес стратегій, вирішення маркетингових завдань, впровадження CRM, створення веб-сайтів та впровадження IT рішень в бізнесі. Наприклад, власник компанії «ВЕЛОТРЕЙД», яка займається продажем велосипедів, отримав грант, який склав 50% від вартості консалтингового проекту щодо комплексного маркетингового дослідження ринку, яке надалі було покладено в основу стратегії розвитку компанії та її брендів на ринку.
У підсумку дискусії учасники круглого столу підкреслили, що підприємці міста Харкова мають нагоду використати усі наявні види допомоги як з боку міської влади, інших вітчизняних суб’єктів інфраструктури підтримки розвитку підприємництва, так і з боку іноземних пропозицій.