Для підтримки виробників, які вимушено скоротили чи припинили виробництво продукції та скоротили робочий час, Постановою КМУ № 74 від 03.02.2021 року Кабінет Міністрів України затвердив новий Порядок надання допомоги по частковому безробіттю, яким значно спрощено механізм отримання такої допомоги та розширено коло підприємств-учасників державної програми. Тепер допомогу по частковому безробіттю можуть отримати всі підприємства виробничої сфери за наявності однієї з трьох підстав:
- зупинення виробництва триває не менше 3 місяців і не перевищує 6 місяців, охоплює не менше як 20% чисельності працівників, у яких скорочення робочого часу становить 50% і більше;
- зупинення виробництва є вимушеним, що підтверджується спільним рішенням з профспілкою, скорочення робочого часу становить 50% і більше;
- зупинення виробництва відбувається через карантинні обмеження, установлені Кабінетом Міністрів України.
На сьогодні по 45 виробничим підприємствам прийнято рішення про надання допомоги по частковому безробіттю для збереження 1334 робочих місць. Сума витрат по цим підприємствам складає майже 10 млн. грн. Загалом по Харківській області на цю програму передбачено 18,6 млн. грн.
Це взаємовигідний механізм збереження робочих місць, який держава реалізує через службу зайнятості. Роботодавець зберігає кваліфіковані кадри і, коли відновлює діяльність, йому не потрібно терміново шукати нових працівників. Людина залишається працювати у трудовому колективі та отримує страхові виплати.